Tilbud
Undskyld jeg kommer for sent, forside
Rikke Oberlin Flarup: Undskyld jeg kommer for sent

199,00 kr.

Undskyld jeg kommer for sent udkommer 19. januar 2023. Forudbestil her med rabat, så sendes bogen til dig i ugen op til udgivelsen.

Undskyld jeg kommer for sent handler om at komme for sent helt konkret, men især om at føle, at man kommer for sent til livet.

Hovedpersonen Ea er i midt trediverne, single, freelancer og i tvivl om det meste. Hun kæmper for at finde sin plads i livet, både i forhold til kærester, venner, børn, arbejde og sin spirende spiritualitet. Romanen er fuld af remser, sms’er fra mor, åndelige beskeder, drømme, snapseopskrifter og Tinder-tråde.

OM RIKKE OBERLIN FLARUP

Rikke Oberlin Flarup (f. 1981) er forfatter, forlægger og arbejder som drømmetyder og clairvoyant. Hun debuterede i 2011 og har tidligere udgivet bl.a. ungdomsromanen Telefontesten (2018) og drømmeprosasamlingen Der kan ikke være 18 lilla mennesker i en konvolut (2020).